w

Godziny posiłków… Zobacz o której najlepiej jeść!

Odpowiednie godziny posiłków to bardzo ważny aspekt każdej diety, dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami, które pozwolą ci lepiej rozplanować dzień pod kątem racjonalnego żywienia.

Godziny posiłków

Śniadanie powinniśmy jeść między godziną 7:30, a 9:00. Wtedy nasz układ pokarmowy i żołądek są najaktywniejsze, a dzięki temu najszybciej uporają się z dostarczonym pożywieniem. Warto również wspomnieć, że po przebudzeniu w organizmie rośnie poziom greliny ( hormonu głodu ), a jego podwyższony stopień powoduje nerwowość.

Drugie śniadanie zjedz między godziną 11:00, a 12:00. Możemy wtedy pozwolić sobie na coś słodkiego, dzięki czemu dostarczymy sobie szybko trochę energii, a wysoki poziom insuliny o tej godzinie błyskawicznie poradzi sobie z cukrem krążącym we krwi.

Obiad między godziną 14:00, a 16:00. Lepiej jednak trzymać się godziny 14 i niech to nie będzie zbyt duża porcja, żeby potem nabrać apetytu na kolację.

Po 15:30 nie pij kawy, gdyż może rozregulować twój zegar biologiczny.

Kolację jemy między godziną 18:00, a 20:00. Bardzo ważne jest aby ostatni posiłek spożyć 2-3 godziny przed snem, aby zasilić mózg na całą noc, ale nie obciążyć żołądka i wątroby, które wieczorem zmniejszają swoją aktywność i przechodzą w tryb nocny.

Oczywiście od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na drobne ustępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bezpieczniej byłoby wylizać podłogę w biedronce…

Kiedy ktoś pijany pisze do Ciebie…