w

10 codziennych nawyków, które odróżniają inteligentnych ludzi od głupich. Numer 9 Cię zaskoczy!

Możliwe, że jesteś mądrzejsza, niż ci się wydaje… Nawyki, o których przeczytasz poniżej są domeną osób inteligentnych. Być może pozornie zwyczajne czynności odróżniają cię od reszty ludzi i świadczą o twojej inteligencji?

1. Inteligentni ludzie rzadziej się złoszczą.

Rzadko zdarza Ci się kłócić z partnerem, postój w korkach nie doprowadza Cię do szewskiej pasji, a rzeczy, które nie idą po Twojej myśli przyjmujesz z dozą spokoju? Oczywiście, nawet geniusze czasem się złoszczą, ale osoby o wysokim ilorazie inteligencji wiedzą, kiedy nie warto tego robić.

2. Inteligentni ludzie nie uważają się za lepszych od innych.

Niektórzy sądzą, że są lepsi od innych. Inteligentni ludzie nie wykazują zachowań homofobicznych, rasistowskich i nie szufladkują innych. Osoby o wyższym IQ są świadome swoich wartości i nie porównują się do innych. Chcą pomagać innym i cieszą się z ich sukcesów. Każda przegrana jest dla nich bardziej lekcją niż porażką.

3. Inteligentni ludzie potrafią przyznawać się do błędów.

Wzięcie na siebie odpowiedzialności i konsekwencji swoich czynów jest oznaką siły i inteligencji. Błąd to nie grzech śmiertelny i pozwala nauczyć się czegoś nowego. Mądrzy ludzie zdają sobie z tego sprawę i są w stanie stanąć twarzą w twarz z własnymi decyzjami.

4. Inteligentni ludzie potrafią wczuć się w innych.

Osoby z niskim ilorazem inteligencji mają skłonność do bycia egoistami. Zupełnie nie interesują ich potrzeby otoczenia i pozostają wobec niego obojętni. Osoby inteligentne rozumieją, że ludzie różnią się poglądami i zawsze starają się wczuć w sytuację innych. Są bardziej wrażliwi na ich potrzeby.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Tak zemściła się zdradzona żona na swoim mężu…

Prezent urodzinowy od typowego faceta…