w

5 powodów, przez które nie czujesz się szczęśliwa! Poznaj je wszystkie.

Szczęście czeka na nas na każdym rogu, musimy tylko umieć je złapać i docenić. Dlaczego tak ciężko nam się cieszyć każdą chwilą? Jeśli chcesz się dowiedzieć, co Cię przed tym powstrzymuje, koniecznie zapoznaj się z tą listą pięciu powodów, przez które nie czujesz się szczęśliwa!

szczęście

1. Skupiasz się na negatywach

Wiele osób podchodzi do życia z góry przyjętą pozycją obronną. Wyolbrzymiamy wtedy te sytuacje, które są negatywne, a ignorujemy lub umniejszamy wagi tym, które są pozytywne. Jeśli będziemy skupiać się tylko na negatywach, nie tylko nie będziemy cieszyć się tym, co faktycznie do nas przychodzi, ale będziemy się bać podjąć ryzyko, bo dla nas będzie się ono wiązało tylko z negatywnymi konsekwencjami. Niestety tutaj wszystko zależy od naszego podejścia. Być może twoje nastawienie wynika z traum lub innych przykrych wydarzeń i warto się w związku z tym skonsultować z psychologiem.

2. Nie potrafisz przyznać się do błędów

Szczęśliwe osoby to takie, które potrafią pogodzić się ze swoją przyszłością. A nigdy nie zrobią tego ci, którzy nie potrafią przyznać się do błędów albo którzy upatrują się powodów swoich nieszczęść w innych ludziach. W ten sposób bardzo łatwo stajemy się nieufni i niechętni do współpracy. Umiejętność przyznawania się do błędów nie tylko sprzyja naszemu rozwojowi osobistemu, ale także umacnia naszą pozycję w zespole, bo osoby, które to potrafią i są w stanie je naprawić, są postrzegane jako silne psychicznie, a ta cecha przyciąga do nas innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kiedy jeszcze nie zdążyłaś…

To już jest chore! 19 kobiet, które zdecydowane przesadziły z powiększaniem ust.