w

Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej – przegląd zabiegów

Czasem nawet najbardziej zbilansowana dieta i długie godziny spędzane na ćwiczeniach nie pozwalają na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi modelowania wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwalają one uzyskać estetyczny wygląd, który pozostaje w zgodzie z naturalną budową ciała, ale nadaje wszelkimi liniom pożądaną smukłość. Dzięki takim zabiegom można ponadto wpłynąć na poprawę metabolizmu, a także wspomóc organizm w walce z tkanką tłuszczową, która ze względu na predyspozycje genetyczne uporczywie zalega w wybranych miejscach, utrudniając uzyskanie idealnej sylwetki.

Jakie metody modelowania sylwetki są dostępne w gabinetach medycyny estetycznej?

Na rynku istnieje wiele zabiegów, które umożliwiają modelowanie sylwetki, a także pozbywanie się cellulitu oraz wpływanie na poprawę metabolizmu. Wybór metody modelowania z pewnością będzie łatwiejszy po zapoznaniu się z różnymi rodzajami zabiegów – ich przebiegiem, spodziewanymi efektami i ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Accent Prime

Ultradźwięki i fale radiowe doskonale sprawdzają się przy modelowaniu ciała. Poruszają one bowiem tzw. membranami komórek tłuszczowych, zmuszając organizm do ich wydalenia. Zabieg nie powoduje większego dyskomfortu oraz nie wymaga czasu poświęconego na rekonwalescencję. Bezpośrednio po wykonaniu procedury można więc wrócić do swoich codziennych zajęć ze świadomością, że proces usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej został aktywowany. Warto dodać, że dzięki zabiegowi można usunąć cellulit, zlikwidować wiotkość tkanek, wymodelować kontury twarzy oraz usunąć tkankę tłuszczową z okolic brzucha, ud czy ramion.

Lifting Thermage CPT

Ten zabieg również wykorzystuje działanie fal radiowych. Ich wysoka częstotliwość wygładza zmarszczki i napina strukturę tkanek. Z tego względu przyczynia się do ujędrnienia najbardziej newralgicznych obszarów ciała, takich jak brzuch czy pośladki. Co ciekawe, już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna redukcja cellulitu. Efekty Liftingu Thermage CPT utrzymują się nawet przez wiele lat, mimo iż charakteryzuje się on małą inwazyjnością.

SonoQueen

Wykorzystanie w tym zabiegu ultradźwięków HIFU, które docierają w głąb skóry, pobudza tkanki do obkurczania się. Procedura przeznaczona jest dla każdej osoby, zmagającej się z wiotką, nieelastyczną skórą, która nie jest w stanie powrócić do swojego pierwotnego stanu mimo regularnych ćwiczeń fizycznych. Należy podkreślić, że kompleksowość zabiegu pozwala cieszyć się doskonałymi efektami liftingu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Icoone

Działanie mikropęcherzyków ICOONE znacząco pobudza lipolizę i wspiera wymianę płynów ustrojowych. W ten sposób aktywowana jest redukcja tkanki tłuszczowej i bezinwazyjnie kształtowanie sylwetki. W efekcie skóra staje się napięta i wygładzona. W przypadku działania modułu na twarz zredukowane zostają z kolei zmarszczki.

LPG Alliance

W tym zabiegu specjalne urządzenie wyposażone w zmotoryzowane głowice wykonuje delikatny, ale bardzo intensywny masaż. Daje to szansę na to, by stosunkowo szybko osiągnąć pożądane efekty, a modelowanie sylwetki przebiegło bardzo skutecznie. Zabiegi realizowane wspomnianym urządzeniem przykładowo pozwalają pozbyć się nawet do 5 cm w talii oraz na stałe pożegnać się z cellulitem.

Zaffiro

Zafirro to bezinwazyjny termolifting wykorzystujący światło podczerwone IR. Podgrzewanie i obkurczanie starych włókien kolagenowych oraz pobudzanie fibroblastów pozwala zwiększyć gęstość skóry i uzyskać efekt liftingu.

VelaShape III

Połączenie działania podczerwieni, fal radiowych i masażu próżniowego pozwala uzyskać widoczne efekty. Redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry, nadanie sylwetce opływowych kształtów i pozbycie się cellulitu to tylko niektóre zalety poddania się takiemu zabiegowi.

SlimoLipo

Lipoliza laserowa należy do najskuteczniejszych sposobów pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Fale laserowe niejako rozpuszczają tłuszcz i pozwalają obkurczyć skórę, czyniąc ją bardziej gładką i napiętą. Po takim zabiegu sylwetka staje się optycznie szczuplejsza i estetycznie wymodelowana.

Storz Medical

Wykorzystanie fal akustycznych do oddziaływania na cellulit i tkankę tłuszczową, skutkuje ogólnym przyspieszeniem metabolizmu. W efekcie spodziewać się można redukcji obwodów, uelastycznionej i wygładzonej skóry oraz wymodelowania problematycznych części ciała.

Różnorodne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystują odmienne technologie. Każdy z wymienionych sposobów pozwala jednak w sposób mało inwazyjny, stosunkowo bezbolesny, a przede wszystkim szybki i skuteczny, wymodelować sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Muszę wspierać swoją przyjaciółkę!

Kuchenne ABC – jak gotować smacznie i zdrowo?