w

Naturalne kosmetyki na bazie roślin

Rośliny mogą być najnowszym modnym hasłem w pielęgnacji skóry, ale nie są niczym nowym: Kleopatra używała olejku z nasion czarnuszki jako zabiegu kosmetycznego, a nagietek był używany jako okład leczący skórę od setek lat. Niezależnie od tego, czy chcemy zająć się problemami, takimi jak zmiany pigmentacji, zaczerwienienia lub pierwsze oznaki starzenia, naturalne kremy do cery z przebarwieniami oparte na roślinach mogą pomóc nam zachować jak najlepszą cerę. Rośliny to potężne ekstrakty i oleje pochodzące z kwiatów, ziół, orzechów, nasion, korzeni i jagód. A kiedy są używane we właściwy sposób, mogą zdziałać cuda dla naszej skóry.

Popularne składniki produktów, takie jak olejek z dzikiej róży i olejek z pestek winogron, okazały się skuteczne z biegiem czasu, ponieważ wiele z nich było stosowanych w procedurach oczyszczania i nawilżania przez pokolenia oraz w badaniach klinicznych. Na przykład olej z nasion czarnuszki był badany ponad 200 razy, potwierdzając, że zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które regenerują i naprawiają starzejącą się skórę. Ogólnie rzecz biorąc, nasiona wydają się być siłą napędową botaniczną, ponieważ wszystko, czego roślina potrzebuje do wzrostu, znajduje się w nich, co zapewnia skoncentrowane odżywianie skóry.

Jak wybierać naturalne kosmetyki?

Kupując kosmetyki na bazie roślin, należy pamiętać o kilku rzeczach. Skoncentruj się na roślinach, które otaczają są zalecane przez specjalistów zajmujących się skórą. Są szanse, że są to rośliny, które mają najwięcej badań potwierdzających ich skuteczność w chorobach skóry. Ale nie wszystkie składniki botaniczne są sobie równe – niektóre działają lepiej, gdy są połączone innymi składnikami. Oto kolejna wskazówka: składniki roślinne są często wymienione w łacińskich dwumianach na opakowaniach kosmetyków, więc dobrze jest wiedzieć, co to jest, jeśli szukasz konkretnego składnika botanicznego. Warto też pamiętać, że im wyżej składnik znajduje się na liście, tym więcej naturalne kremy na przebarwienia go zawierają. Ważne jest, aby pamiętać, że osoby z trądzikiem różowatym lub wyjątkowo wrażliwą skórą powinny skonsultować się z dermatologiem, aby potwierdzić, które produkty będą dla nich dobre, ponieważ niektóre rośliny mogą działać drażniąco. Niezależnie od tego, czy zamierzasz leczyć drobne zmarszczki, czy usuwać suche plamy, zawsze istnieje jakiś składnik roślinny, który łagodzi dolegliwości skóry.

Najlepsze składniki dla cery z przebarwieniami

Najlepsze naturalne kremy do skóry z przebarwieniami powinny zawierać soję. Soja (ekstrakt) zmniejsza skutki ekspozycji na promieniowanie UVB, jest silnym przeciwutleniaczem i środkiem przeciwzapalnym. Inne składniki roślinne to lukrecja, która ma właściwości przeciwzapalne, oraz witamina C, która zwiększa produkcję kolagenu, zmniejsza przebarwienia skóry i przyspiesza proces naprawy skóry.

Zobacz również: Co mówi o Tobie kolor oczu? Dowiedz się więcej o swojej osobowości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Debili nie brakuje, ale on chyba w końcu zrozumiał…

O czym powinnaś pamiętać, jeśli chcesz otworzyć butik?